fbpx
HeBA

HeBa: Ettevõtjate toetamine oma töötajaskonna vaimse tervise juhtimiseks

Avaldatud
21. juuli 2023
Jaga

Vaimse tervise teenuste turg on muutunud mitte toimivaks ning ei vasta kasvavale nõudlusele spetsialistide järele. Ettevõtetes puuduvad nõuetekohased terviselahendused; see suurendab töötajate läbipõlemist ning ka ärevushäirete ja depressiooni ohtu. Need asjaolud ei mõjuta üksnes töötaja tervist, aga ka ettevõtte tootlikkust, vähendades töötajate panustamisvõimet.

HeBa uuenduslik lahendus pakub konkreetseid meetmeid ja strateegiat vaimse tervise probleemide ennetamiseks, luues tervisliku, õnneliku ja produktiivse töökeskkonna. 

Loodud lahendus

HeBA eksperiment aitas ettevõtete juhtkondadel tõhusalt edendada töötajate heaolu. Selle asemel, et keskenduda ainulaadsele tehnoloogilisele lahendusele, käsitles HeBA probleemi süsteemselt, kasutades Delphi metoodikat ekspertide seisukohtade ühtlustamiseks tööandjate rolli ja tegevuste kohta.

Eksperiment tõi välja kuus peamist tegevusvaldkonda koos juhistega töötajate vaimse heaolu juhtimiseks. Lisaks arendasid ja testisid nad digitaalset teenust nimega “Mental Balance Plan.”

Mõju

HeBa eksperiment tõestas oma piloodi hüpoteesis seatud positiivseid mõjusid:

Tulevikuvisioon

HeBA visiooniks on ettevõtted, kus juhid on omandanud oskused loomaks toetav ja kaasav töökeskkond ning ettevõtte kasvu, töötajate heaolu ning töö-ja eraelu tasakaalu saavutamist võimestavad (HeBA) loodud juhiseid. 

Rakendades HeBA standardiseeritud vaimse tervise juhtimise mudelit üleriigiliselt, loome tulevikus Eesti elanikkonnale õnnelikuma, vastupidavama ja produktiivsema tuleviku.

Ain Aaviksoo

EKSPERIMENDI JUHT