AccelerateEstonia (aE!) programmi meeskond kutsub Sind 27. augustil kell 9-11 kohvikusse Must Puudel (Olevimägi 7, Tallinn) inspiratsioonihommikule (registreeri oma osalus SIIN). Oleme alustanud aE! programmi uue versiooni väljatöötamisega ja 27. augustil avame nii tulevase programmi tagamaid kui ka õppetunde senise pooleteise aasta jooksul toimunust.

Viimastel kuudel Eestit ja kogu maailmat rappinud kriisi jooksul oleme õppinud, et on mõned teemad, kus avalik ja erasektor peaks panema seljad kokku. Oleme saanud kinnitust ka sellele, et Eestis on neis valdkondades nii avaliku sektori valmisolek muutusteks kui ka erasektori huvi uusi edulugusid arendada. Meil on Eestile uute konkurentsieeliste tekitamiseks head šansid.
Seepärast paneme oma panused aE! programmis lähematel kuudel just järgnevatele teemadele:

  • Kuidas hoida ja parandada eestimaalaste vaimset tervist?
  • Kuidas tagada kvaliteetset haridust ja arendada kultuuri?
  • Milline on Eesti tee keskkonna jätkusuutlikul arendamisel?
  • Kuidas me tulevikus töötame?
  • Kas suudame luua konkurentsieeliseid e-kaubanduses?
  • Kuidas lisada kiirust ja mahtu Eesti e-lahenduste ekspordis?
  • … (lisa oma eelistatud teemapüstitus)

aE! programm saab tulla appi, et kastist välja mõeldes ja valdkondade üleselt neile valupunktidele leevendust leida ning Eestile uusi konkurentsieeliseid arendada. Õnneks on meil abiks ka kogemused ja õppetunnid aE! esimestest katsetustest.

Seega kutsume Sind 27. augusti hommikul kohvikusse Must Puudel kaasa mõtlema ning sügise jooksul koostööd süvendama, et meie südameasjadest saaks alguse uued edulood Eesti avalikust ja erasektorist. Kohal on hea seltskond: ärksad ettevõtjad ja paras hulk avaliku sektori tippjuhte ja muid innovaatilisi ametnikke. Vestlusringis arutame koos Dmitri Jegorovi ja Ann Runneliga, kuidas kujundada Eesti jaoks ambitsioonikaid missioone, mis toovad kasu nii avalikule kui erasektorile.

Programm:
9.00 – 9.15 Kogunemine, kohvi ja suupisted
9.15-9.20 sissejuhatus – Mikk Vainik
9.20-9.35 Kuidas aE programm riskantset ideed testida aitas? Mis on võti kiiresse katsetamisse avalikus sektoris? -Dmitri Jegorov
9.35-9.50 Kuidas startupid koos riigiga julgeid samme teostada saavad? Mis on hea ühise missiooni tunnused? – Ann Runnel
9.50-10.10 Ettekandeid kokku võttev ning tulevikku vaatav diskussioon – Viljar Lubi
10.10-11.00 Küsimused & vastused, vabas vormis arutelu, suupisted

Loodame, et saad tulla ning nautida ka Latitude59 tehnoloogiakonverentsi, mille raames seminari korraldame. Meile on abiks, kui annad kutse aktsepteerimise, edasi saatmise või tagasi lükkamisega teada oma huvist hiljemalt 25. augustiks, registreerides end SIIN. Küsimuste korral helista Mikk Vainikule (5235 382).

Peatse kohtumiseni!
Accelerate Estonia meeskond