fbpx
Screenshot-2020-03-20-at-17.14.21-1

Häkaton otsib lahendusi koroonaviiruse majanduslikele mõjudele

Avaldatud
13. märts 2020
Jaga

Accelerate Estonia ja Garage48 korraldavad 48-tunnise online hackathoni, mille eesmärk on arendada välja lahendused, mis aitavad Eestil koroonaviiruse kriisist tugevalt väljuda ning luua konkurentsieeliseid kriisijärgseks ajaks. Kutsume kõiki üles esitama oma ideid ja osalema ideede väljatöötamise protsessis!

“Lihtne on jääda pealtvaatajaks, kui maa jalge all põleb. Sootuks keerulisem on pühkida kuuelt tolm, keerata käised üles ning asuda lahenduste nimel tööle. Kriis vajab kiireid lahendusi ning avab samas võimaluse ka uudsete lähenemiste kasutuselevõtuks,” sõnab väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu. 

Startup kogukond vastas Kaimar Karu üleskutsele mõelda kriisist kui võimalusest. Et leida koroonaviiruse kriisist Eestile uusi konkurentsieeliseid, korraldab riik koostöös tehnoloogiaettevõtjatega 48-tunnise online hackathon’i, mille eesmärk on luua lahendusi, mis aitavad Eestil kriisist tugevalt väljuda ning tõsta ettevõtjate konkurentsieeliseid kriisijärgsel ajal. Algus on nüüd kohe. 

Online hackathon’ile oodatakse ideid, millel on märkimisväärne mõju Eesti majandus- ja ettevõtlustegevusele. “48 tunni jooksul arendame, testime ja katsetame lahendusi, millest võiks kriisi leevendamisel ja kriisist tugevalt väljumisel päriselt abi olla,” rõhutas minister Karu. Fookus on Eesti kontekstil ja Eesti vajadustel, aga edukaid lahendusi tuleb jagada teistelegi: “Kui me leiame lahendused Eestile, mis võiks töötada ka mujal maailmas, siis mõistagi anname need ka teistele kasutusele.”

Häkatoni läbiviimisel annavad omapoolse panuse tunnustatud IT ja äriarenduse mentorid Kaidi Ruusalepp, Andres Kütt, Laura Kask, Marko Russiver, Priit Salumaa, Ragnar Sass, Priit Kruus, Mikk Vainik, Ott Velsberg, Siim Saare, Marten Kaevats ja äsja aasta ettevõtja tiitliga pärjatud Kaarel Kotkas. Accelerate Estonia sponsoreerib kuni 5 tugevamat ideed 5000 euro suuruse investeeringuga. 

Online hackathoniga liitumiseks vaata lisainfot SIIT ning hoia end kursis meie sotsiaalmeedia kanali kaudu SIIT.

Ajajoon: 

15.00 – 18.00 ideede kogumine: esita häkile probleemi kirjeldus ja võimalik lahendus SIIN
15.00-18.00 Ühine avaliku Slack grupiga kui oled valmis üksi või oma tiimiga nädalavahetuse jooksul probleemidele lahendusi pakkuma. Kogu edasine info ja probleemkirjeldused jagatakse SEAL
18.00 – Kaimar Karu avab häkatoni avaliku webinariga. Kõik meeskonnad saavad endale valida sobiva väljakutse ja alustada tööd.

Häkaton toimub 100% online’is, tiimi ja mentorite kaasabil. Finišjoon on pühapäeval kell 18, kui kõik meeskonnad saavad esitleda oma prototüüpe online webinaril.