fbpx
Plane copy
Kui me annaks sulle riigi, siis mida sa sellega teeksid?

Accelerate Estonia on Eesti riiklik innovatsioonilabor mis kujundab seadusandlust, selleks, et võimaldada innovaatiliste lahenduste turule jõudmist. Me loome Eestis uusi turuvõimalusi aidates ettevõtetel ületada regulatiivseid takistusi ning nende lahendusi rahvusvaheliselt skaleerida. Me juhime valitsuse mandaadiga innovaatilise seadusandliku keskkonna loomist, et võimaldada ideid, mis on ülemaailmse innovatsiooni esirindel.

Mida me otsime?

Accelerate Estonia otsib uuenduslikke lahendusi, mille toimimist takistavad regulatiivsed barjäärid ning mis vajavad seetõttu avaliku sektori sekkumist. Programmi otsitakse ettevõtjaid, kes soovivad muuta ühiskondlikke väljakutseid uuteks turuvõimalusteks, luues selle tulemusena Eestile ulatuslikku majanduslikku kasu.

“Accelerate Estonia roll on saada riik nii hästi toimima, et tõeline mõju loomine saaks õitseda. Ja kui see vajab regulatiivset muutust, siis nii ongi.”
Kersti Kaljulaid
Eesti Vabariigi endine president
Foto - Jake Farra

Mida me teeme?

Me eemaldame ettevõtjate teelt regulatiivsed tõkked, avades tee innovaatilistele lahendustele. Loome uusi turuvõimalusi, mis toovad kasu nii ettevõtjatele, kogu selle sektori tööstusharule kui ka Eesti riigile. Meie laiem eesmärk on tõsta Eestit esile kui uuenduslike tehnoloogiate testimisplatvormi ning tuua selle kaudu Eesti riigile ja rahvale majanduslikku kasu.

Selektsiooni kriteeriumid

  • Selge vajadus seadusandlikuks muutuseks/avaliku sektori sekkumiseks, mis võimaldaks seni võimatut ärimudelit. Accelerate Estonia põhifunktsioon, mis eristab meid teistest kiirenditest/inkubaatoritest on regulatiivsete barjääride kõrvaldamise funktsioon.
  • Lahendus adresseerib globaalseid väljakutseid ning seega loob globaalselt rakenduvaid lahendusi, luues läbi skaleerimisele Eestile märkimisväärset majanduslikku kasu.
  • Toode/teenus peaks olema minimaalselt valmis sisuliseks piloodiks, mitte idee staadiumis.
  • Me fokusseerime B2B ja B2C, mitte B2G ärimudelitele.
  • Ettevõtte taga olev meeskond peab olema komplekteeritud ning ettevõttel peaks olema baas infrastruktuur oma tegevuste elluviimiseks.

Ajaraam

Kandideeri

Kui sul tekib millegi kohta küsimusi, siis vaatame meie KKK lehte, kui sellest abi pole, siis kirjuta meile: info@accelerateestonia.ee