fbpx
aio-img-product-fat-3140

Eestis korraldatakse Euroopa üks esimesi avalikke uuendtoidu maitsmisi

Avaldatud
21. mai 2024
Jaga

Accelerate Estonia korraldab koostöös ÄIO ja Gelatexiga 23. mail startup ja tehnoloogia konverentsil Latitude59 Euroopa ühe esimese avaliku uuendtoidu maitsmise.

Toidutööstuse innovatsioon on üks mõjusamaid viise inimkonna jalajälje vähendamiseks meie planeedil. Toidu tootmise jätkusuutlikumaks muutmisega saame muuta ka toidu, mida me sööme, tervislikumaks ja maitsvamaks. Paljud ettevõtted nii Eestis kui ka mujal töötavad välja uudseid ja leidlikke lähenemisviise, et toota meie ellujäämiseks (ja naudinguks) vajalikke toiduaineid. Kuid nende toodete turule toomine Euroopa Liidus võib aga võtta aega ligi 2 miljonit eurot ja rohkem kui 2 aastat. See tähendab, et innovatsioon toiduainetööstuses leiab aset kusagil mujal, kus protsess on uuendtoidu ettevõtetele lihtsam ja vähem riskantne.

Accelerate Estonia on viimased poolteist aastat uuendtoidu ettevõtete ÄIO ja Gelatexi ning asjakohaste avaliku sektori asutustega töötanud selle nimel, et Eestist saaks toiduinnovatsioonis juhtriik, toetades ettevõtteid keerulises uuendtoidu loa saamise protsessis, kasutades selleks ka potentsiaalselt tehisintellekti tuge. Tänu sellele saame riiklikult parandada toidujulgeolekut, toetada teadmusmahukate ettevõtete tegevust ja positsioneerida Eestit kui toidutehnoloogia juhtriiki.

Latitude59 külastajad saavad 23. mail võtta osa Eesti esimesest avalikust uuendtoidu maitsmisest. Üritusel tutvustatakse tänast uuendtoidu loa saamise protsessi ja selle kitsaskohti ettevõtete perspektiivist ning auhinnatud kokk Johannes Hõimoja serveerib erinevaid roogasid, kasutades selleks koostisosadena ÄIO ja Gelatexi loodud uuendtoidu tooraineid. Üritus toimub Latitude59 avapäeval, 23. mail kell 12:30-13:30, Latitude59 toidualal, Kultuurikatla siseõues, sissepääs Latitude59 konverents piletiga.

Kohad uuendtoidu maitsmiseks on piiratud, kuid mõnel õnnelikul Latitude59 külastajal on samuti võimalus olla esimeste seas, kes Eestis avalikult uuendtoitu maitsta saavad. Osalejad peavad eelnevalt tutvuma uuendtoidu tooteinfoga, sh. tootmisprotsessi, koostisosade ja allergeenidega ning kinnitama oma nõusolekut uuendtoitu maitsta ja sellega kaasnevaid riske.

Uuri lähemalt Accelerate Estonia uuendtoidu projekti kohta siit.