fbpx
Grab2GO vaade1

Grab2Go ühineb Accelerate Estoniaga iseteenindusapteekide seadustamiseks

Avaldatud
30. juuli 2023
Jaga

Grab2Go ja Accelerate Estonia alustavad koostööd iseteeninduslike apteekide õigusraamistiku väljatöötamiseks, parandades ravimite kättesaadavust

Grab2Go ja Accelerate Estonia on ühendanud jõud, et selgitada koostöös välja õigusraamistik iseteeninduslike apteekide toimimiseks. See koostöö loob uue turu automatiseeritud ja kontaktivabale apteegikaupade, sh käsimüügiravimid ja retseptiravimid, kättesaadavusele, muutes ravimitele juurdepääsu revolutsiooniliselt ning asetades Eesti tervisetehnoloogia innovatsiooni esiritta.

Accelerate Estonia ettevalmistuse perioodi raames kaasatakse avaliku sektori vastavaid asutusi ning erasektori partnereid, et määratleda kasutusjuhtumid ja seadusandlik baas iseteenindusapteekide jaoks ning viia läbi ühine riskianalüüs koos riskide maandamise lahendustega. Koostöö käigus uuritakse ka rahvusvahelisi turge ja investeeringuvõimalusi Eestisse.

Koostöö olulised tulemused hõlmavad majanduslike võimaluste kindlaksmääramist, vajalike avaliku sektori muudatuste rakendamist ning pilootprogrammi läbiviimist uuenduslike lahenduste demonstreerimiseks.

“Meil on suur rõõm teha koostööd Accelerate Estoniaga iseteeninduslike apteekide õigusraamistiku väljatöötamiseks,” ütles Grab2Go tegevjuht Mart Viilipus. “See partnerlus avab tee tehnoloogia kasutuselevõtuks antud sektoris, mida on kaua oodatud. See on võimalus Eestile siseriiklikult kui ka rahvusvaheliselt.”

Accelerate Estonia on Eesti riiklik innovatsioonilabor, mis viib avaliku ja erasektori koostöös läbi ainulaadseid eksperimente, mille käigus selgitatakse välja regulatiivsed tõrked, et ettevõtjad saaks luua uusi tooteid ja turge ning avalik sektor saaks lahendada süsteemseid väljakutseid.  

Grab2Go AS on autonoomsete apteegilahenduste pakkuja. Nende tipptasemel tehnoloogia võimaldab mugavat juurdepääsu farmaatsiatoodetele traditsiooniliste apteekide lahtiolekuaegade välisel ajal. Grab2Go missiooniks on revolutsioneerida apteegitööstust automatiseerimise ja digitaalse innovatsiooni kaudu.

Grab2Go meeskond