fbpx
ae-community-event-11

Accelerate Estonial on uus juht – saage tuttavaks Olari Püviga!

Avaldatud
30. juuni 2022
Jaga

2022. aasta aprillis täitus Accelerate Estonial kolm tegutsemisaastat. Selle aja jooksul oleme korraldanud globaalse häkatoni The Global Hack ja meie programmis on osalenud üle 20 ambitsioonika eksperimendi, mille eesmärk on luua süsteemseid muutusi infosõja, ehituse, vaimse tervise, tekstiilitööstuse ja muudes valdkondades.

Tänaseks oleme oma avaliku sektori oluliste otsustajate ja partneritega jõudnud arusaamisele, et edasiminekuks ja Eesti suurimate ambitsioonide toetamiseks peame oma programmi veidi uuendama ja ümber disainima.

Bangkokist ja Singapurist unistuseni töötada avalikus sektoris

Olari liitus Accelerate Eesti tiimiga täiskohaga 2022. aasta juunis. Tal on värvikas taust ja kogemus paljudest valdkondadest ja riikidest: „Olen ​​töötanud erinevates valdkondades nagu infotehnoloogia, kaubandus, ehitus, haridus ja tootmine. 2011-2017 õppisin ja töötasin Bangkokis ja Singapuris. Töö mõistes pean enda üheks suuremaks saavutuseks 2014. aastal Bangkokis kaasasutatud värbamisettevõtet Workventure ja 2020. aastal Music+Carpenter. Pärast viimast tegu võtsin aja maha, et mõelda mis mind piisavalt proovile paneks. Seega ilmselgelt sattusin ma Accelerate Estoniasse.”

Accelerate Estonia on sild avaliku ja erasektori vahel ning meie siht pole mitte ainult illegaalsete asjade legaalseks muutmine, vaid ka Eestile majandusliku kasu toomine. Oma põhiväärtusi hoides liigume majanduslikult kestliku struktuuri poole. Me ei taha, et eksperimendi tiimid sihiks Eesti valitsust oma ainsa kliendina, kui tahes hea idee neil ka pole. Tulemus peaks olema skaleeritav ja meie ülesanne on aidata tiimidel seda potentsiaali ja julgust leida. Tahame võtta programmi pigem vähem, kuid tõeliselt tugevaid ja ambitsioonikaid tiime. 

Olari pole varem avalikus sektoris töötanud, kuid lisab: „Nii veidralt kui see ka ei kõla, olen seda alati tahtnud proovida. Tunnen Mikk Vainikut juba aastaid ja kui rääkisime Accelerate Estoniast, ütles ta mulle, et tiimis oleks vaja lisajõudu. Mul kulus umbes kaks kuud, kuni tegin otsuse end Acceleratele pühendada. Minu jaoks on Accelerate 3D klaster ja tõelise edu saavutamiseks tuleb arvestada paljude osapooltega, mitte vaid erasektori partneritega. Väljakutset on piisavalt!’’

Mikk Vainik, üks Accelerate Estonia asutajatest, on algusest peale täitnud vähemalt kahte tooli – nii tegevjuhina kui ka juhendanud meie eksperimente avaliku sektori protsessides ja koostöös. Mikk juhib nüüd täiskohaga meie avaliku sektori arenguid, suhteid ja keskendub koostöö edendamisele ja tugevdamisele.

Tere tulemast pardale, Olari!