fbpx
Female scans face using facial recognition system on mobile phone for biometric identification. Future hi tech technology and face id
Sentineli eesmärk on luua Eestist maailma juhtriik infosõja vastases võitluses.

Infosõja vastane võitlus

Johannes Tammekänd
Johannes Tammekänd
Infosõja vastane võitlus

Aina enamad meist saavad suure osa oma informatsioonist interneti teel ning globaalse inforuumi pühadus on ohus. Vaenulikud riigid ning ettevõtted kasutavad internetti selleks, et massiliselt levitada suunatud valeinformatsiooni ja selle käigus manipuleerida ühiskonnaga.

Selle mõjusid on juba näha 5G mastide põletamise näol Suurbritannias, kasvavas trendis vaktsiinivastasuse eestkõnelemises ning USA 2016. aasta presidendi ning Brextiti valimiste manipulatsioonis. Juba täna on infosõda otsene oht demokraatiale ning meie majanduse ja ühiskonna heaolule.

Infograafika-EST

Näeme 150% kasvu riikide kohta, kes algatavad valeinformatsiooni kampaaniaid ja valeinformatsiooni levikust tingitud kaotused ulatuvad 78 miljardi dollarini 2019. aastal. See kasvav trend ei ole tingitud ainult inimloodud valeinformatsioonist, vaid ka tehisintellekti kasutamisest – olgu selleks siis süvavõltsitud videod, pildid või artiklid.

Pronksiöö tõttu sai meie riik aru, et küberturvalisuses kompetentside loomine ja tugeva e-riigi loomine on esmatähtis. Saime selle põhjalt aru, et meie digiriigi tugevus on sama oluline kui füüsilise riigi tugevus. Tänu sellele saame täna uhkusega öelda, et oleme selles valdkonnas maailma üks juhtriike.

Täna on meil riigina võimalus veelgi enam tugevdada oma positsiooni liidrina küberturvalisuse maailmas ning seada ennast juhtriigiks võitluses infosõja vastases tegevuses. Meie lahendused peavad olema terviklikud, katma nii haridust, tehnoloogiat, seadusandlust kui ka üldist strateegiat. Selle õnnestumiseks on vaja kaasata erinevaid osapooli nii avalikust, kui erasektorist, Sentineli osalus selles on välja arendada tehnoloogilisi tööriistu, mille abil on võimalik avastada valeinformatsiooni ja infooperatsioone.

What does this mean for Estonia?

Läbi selle missiooni oleme loomas Eestisse täiesti uut turgu ja aitame kanda kinnitada uutel turuosalistel, et läbi selle arendada meie majandust ja sotsiaalset heaolu. Lisaks sellele oleme tänu sellele võtmetähtsusega partnerid oma liitlasriikidele, kuna infovastase sõja probleemidega peavad ka nemad silmitsi seisma.

Key Partners:

  • Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium
  • Riigikantselei